Makaleler » Çay Kazanı Ve Çay Makineleri Çay Otomatları » Büyük çay kazanı Kireci Nasıl Temizlenir ? Çay makinesi Çaydanlık Ve Çay Semaveri Kireç Temizliği Yapımı

Büyük çay kazanı Kireci Nasıl Temizlenir ? Çay makinesi Çaydanlık Ve Çay Semaveri Kireç Temizliği Yapımı

Çay kazanı ömrünün tükenmesinde en büyük sorunlardan biri olan kireç temizlenmemesi durumunda kroma,bakıra,çay kazanı rezistansı musluğu gibi parçalara zarar verebilmektedir.Ürün temizliği önemli bir konudur.Kireç katman haline gelmeden bu işlemi kolaylıkla halledebilirken taş olmuş sertleşmiş bir kireç temizliği ürüne zarar verebilir ve sizi yorabilir.

BÜYÜK ÇAY KAZANI KİRECİ NASIL TEMİZLENİR ?ELEKTRİKLİ ÇAY KAZANI ÇAYCI ÇAY OCAĞI KİREÇ TEMİZLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR ? KİREÇLİ SEMAVER KAZAN TEMİZLİĞİ 

Büyük çay kazanı kireç temizliği ile ilgili detaylı yazımızı daha önce paylaşmıştır.Çay kazanı kireç temizliği yazımızı inceleyebilirsiniz.

Büyük çay kazanı kireç temizliğiKaynar su içerisine büyük çay kazanı kireç temizliği için porçöz veya maraton kireç çözücü ürününü inceleyebilirsiniz.

Kireç temizliği ile ilgili ilk önerimiz çay kazanlarında 3 ayda bir çay makinelerinde ayda 1 kez olarak temizliği önermekteyiz.Sertleşmiş bir kireç söküm sırasında yapıştığı metale zarar vererek çıkabilir ve ürününüzün delinmesi gibi sonuçlar doğurabilir.

ÇAY MAKİNESİ KİREÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Evlerde ve ofis gibi yerlerde daha çok kullanılan kettle tipi çay makinesi ürünleri temizliği aslında oldukça basit bir işlemdir.Ancak çok yoğun kireç olan ürünlerde temizlik delinme ile sonuçlanabilir.Kireç taş şeklini almış ise kazıma yapmadan yüzeysel bir temizlik önermekteyiz.

Kireçli çay makinesi

Yukarıda görseli olan kireçli çay makinesi temizliği için ürün içerisinde rezistans üstü seviyede sıcak su bulundurulur ve içerisine 2 veya 3 yemek kaşığı limon tuzu yada porçöz kullanılarak 4dk süre ile bekletilerek kirecin döküldüğü gözlemlenir. İşlem tamamlandıktan sonra ürünü tam anlamıyla durulamalısınız.İçerisinde kimyasal kalması tat bozukluğu yaratabilir.Durulama işlemi önemlidir.

KİREÇLİ ÇAY SEMAVERİ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ? SEMAVER KİREÇ TEMİZLİK İŞLEMİ 

Kireçli semaver temizliği ürünlerin sürekli kullanılmaması sebebi ile 3 yıl bandında temizlik yapıldığı gözlemlenmiştir.Kullanılan dönem 3 aylık yoğun dönem sonunda temizliği yapıp ürünü kaldırmak daha uzun soluklu kullanmanıza yarar sağlayacaktır.

Kireçli Çay Semaveri

Semaver kireci nasıl temizlenir ? ürün su koydugumuz haznesine ürünün litre hacmi / 2 oranında sıcak su koyulup alt odun veya kömürlü bölümüne ateş yakılıp su kaynatılmaya başlanır.Daha sonrasında buhar oluşumu başladığında 1 litreye 1 çay kaşığı orantı ile çay semaverinizin litre hacmine göre limon tuzu eklemesi yapılır ürün 8DK VEYA 12 DK ARASI kaynatıldıktan sonra boşaltılır ve durulanır.Yapışan kireçleri kazımak ürününüze zarar verecektir.Çok yoğun kireçli ürünlerde bu süre biraz daha kısaltılabilir.

ÇAYCI KİREÇ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILR ? KETTLE ÇAYCI KİREÇ TEMİZLEME

Kettle tipi çaycı kireç temizliği yukarıda bahsettiğimiz çay makinesi kireç temizliği yazımızda ki aynı yöntem ile temizlenebilir.Kireç yoğunluğunuza göre burada orantıyı ayarlamalısınız.Toz kireçlerde rahatlıkla bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Kireçli Çaycı

Görselde kireç yoğunluğu fazla olan bir ürün tipi gösterilmiştir.Burada diğer bahssettiğimiz açıklamalardan yola çıkarak kazıma işlemi yapmadan kireç sökücü işlemini sonlandırabilirsiniz.

ÇAYDANLIK KİRECİ NASIL TEMİZLENİR ? ÇAYDANLIK KİREÇ ÇÖZÜCÜ

Çaydanlık kireç nasıl temizlenir ? sorunuzun cevabı ise yine limon tuzu veya porçöz olarak cevaplandırılabilir.Yarısına kadar doldurulmuş bir çaydanlık içerisinde 5-6 yemek kaşığı limon tuzu atıp 10dakika kaynatıldıktan sonra iyice durulanarak çaydanlık kireci temizlenmiş olacaktır.

Delik çay kazanı ile ilgili çözüm için yazımızı inceleyebilirsiniz.
Tüm çay kazanı ve çay makineleri modelleri için web sitemizi gezebilirsiniz.İmalattan halka her konuda yardımınızı sağlamaktayız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır