Çay Kazanı Gaz Kokusu Problemi

Çay Kazanı gaz kokusu yapıyor ise birkaç farklı sebebi olabilir.Gaz kaçağı çok büyük problemler yaşatabilir.Lütfen çakmak ile gaz kontrolü yapmayınız.Kaçağı bulmanın çok basit bir yöntemi bulunmaktadır.

Peki Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur? Gaz kaçağını bulmak için yapacağınız bir bol köpüklü süngeri hat çıkışınıza gaz girişinize sürmeniz durumunda resimdeki gibi baloncuk yapacaktır.Bu bölge gaz kaçağınızın olduğu yerdir.

Gaz Kaçağı Tespiti

Eski doğalgaz hortumlarını kullanmaya devam etmemek gerekir.Yeni nesil doğalgaz hortumları ile değiştirilmesi mecburi bir zorunluluktur.Tüp hortumları da aynı şekilde içinde bulunan kılcallar zamanla deforme olacağından 2 senede bir değiştirilmesi yararlı olacaktır.

Çay Kazanında Gaz Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Eğer Doğalgazlı Çay Kazanı, kullanıyor iseniz bakmanız gereken yerler arka doğalgaz girişiniz,ocak brülör(Alt ana yanıcı)ucunda bulunan sarı parça, ocağın altından geçen boruların hepsinin giriş ve çıkış yerleri köpüklenip izlenmelidir.Çözülemeyen bir durumda yetkililer ile iletişime geçilmelidir.

Tüplü çay kazanı, kullanan müşterilerimizin arka tüp girişi ve yukarda belirttiğimiz gibi aynı şekilde işlem uygulanmalıdır.

Yapılan en büyük hatalardan biri açık unutulan kahveci gözüdür.Kullanmayan müşterilerimiz açık unutup gaz kokusu almaktadır.Kahveci gözlerini lütfen dikkatli kullanalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ulaşın