Makaleler » Çay Kazanı Ve Çay Makineleri Çay Otomatları » Çay Kazanı Kurulumu Elektrikli Çay Makinesi Ayarları Çay Kazanı Gaz Bağlantısı Ve Kullanımı Nasıl Yapılır

Çay Kazanı Kurulumu Elektrikli Çay Makinesi Ayarları Çay Kazanı Gaz Bağlantısı Ve Kullanımı Nasıl Yapılır

ÇAY KAZANI KURULUMU NASIL YAPILIR? ŞAMANDIRA VE SU AYARI NASIL OLMALI? ELEKTRİKLİ ÇAY MAKİNESİ KURULUMU HAKKINDA BİLGİ

Çay kazanı aldıktan sonra akla gelen ilk soru çay kazanı nasıl çalıştırılır ve kurulur ?

Ürün aslında görünüşü ve boyutuna göre kurulumu ve çalıştırılması çok basit bir şekilde tamamlanabilir.Sanayi tipi veya kahve tipi çay kazanı için kurulum gereken malzemeleri ürün kurulumu ve çay kazanı nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışalım

Çay Kazanı Kurulumu İçin Gerekli Malzemeleri Sıralıyoruz ;

 • Çay Kazanı
 • Çay Kazanı Şamandıra Su Bağlantısı İçin Soğuksuya Takılmış Boş Bir Taharet Musluğu
 • Teflon Bant 2 Adet(Tek Yeterli Olacaktır Ancak Teflon Karışması Durumu İçin 2 Adet Alınabilir)
 • Ürünün Suyunu Otomatik Alması İçin Fleks Boru(boyutunu taharet musluğu ve çay kazanı arasında ki mesafeye göre belirleyiniz)
 • Kurbacık İngiliz Anahtarı
 • Gaz testi için köpük ihtiyacımız olacaktır.Bulaşık sabunu ile köpürtebilirsiniz.

Çay Kazanı Kurulumu Parçaları Ve Kullanım Ayarları

Malzemelerimiz Yeterli Olacaktır.

Ürün koli içerisinde teslim edildi diyerek düşünelim.

Çay Kazanı İçerisinden Çıkacak malzemeler;

 1. Çay Kazanı Üst Hazne
 2. Çay Kazanı Alt Ocak
 3. Ürün Arıtması
 4. Ürün Musluğu
 5. Şamandıra Toplu
 6. Var ise Çay Kazanı Demlikleri
 7. Üstü Açılır Çay Kazanları İçin Kulaklar(Ürün Üstü Kapalı İse Çıkmaz)

Bazı Parçalar Firmalara Göre Değişim Göstermektedir.Genel Olarak Çıkacak ve Kurulum İçin Gerekli Parçalar Standarttır.Çok Fazla Değişiklik Göstermemektedir.

Çay Kazanı Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Çay Kazanımızı Ürünü Kuracağımız Yere Oturtalım İki Parçayı Ayrı Ayrı Koymamız Mantıklı Olacaktır.İlk Olarak Gaz Bağlantısı Gerçekleştirilmelidir.Kontroller Yapıldıktan Sonra Çay Kazanının Üst Haznesi Yerleştirilmelidir.

Çay Kazanı Ocağı koyulduktan sonra ilk gaz bağlantısını yapalım.Doğalgazlı çay kazanı ise gaz çıkışımızı ürün arkasında bulunan doğalgaz girişine takalım.Burada dikkat etmemiz gereken konu doğalgaz hortumumuz içerisinde contasının kesinlikle olmasıdır.Contasız takmayınız gaz kaçağı gerçekleşir.

Ocak arkasında bulunan doğalgaz girişinin ucuna teflon bantımızı saralım 7-8 tur dönmemiz yeterli olacaktır.Daha sonra doğalgaz girişine gaz hortumumuzu takalım sıkabildiğimiz kadar sıkalım çok fazla zorlamayalım durduğu yerde bırakalım.Gaz bağlantımız tamamlanmıştır.

Bağlantı yaptığımız yere gazı açıp köpük sürelim vanaya hortuma sürelim gaz kaçağı durumunda köpürmeyi gözlemleyeceksiniz.

Tüplü çay kazanı bağlantısında ise yine ocak arkasında bulunan girişe tüp girişimizi takıp kelepçesi ile sıktıktan sonra köpük işlemi uygulayalım.

Ocağımıza gazı vanalardan verip çakmağı ile ateşleme yapalım ocak brülör ve kahveci gözlerine gazın geldiğinden emin olduktan sonra ocağın üzerine üst kazanı yerleştirelim.

Çay Kazanı Musluğu teflon sarılı biçimde üst kazanın önünde bulunan yuvaya yerleştirelim ve sıkalım zorlanmaya başladığınızda bırakın çok kasmayınız ürünü 3-4 tur sonunda yeterli olacaktır.

Ocağın yanında bulunan yuvaya çay kazanı arıtmasını yerleştirelim.Arıtmamızın bakır uçlu olan hortumu demlik bölümünde bulunan yuvadan kazanın içerisine diğer ucu ise şamandıranın üzerinde bulunan çıkıntıya takalım.Yön farkı bulunmamaktadır.

Çay kazanı kurulumumuz tamamlanmıştır.

Şamandıra ve detaylı çay kazanı kurulumu videosu aşağıdadır.Video yardım alabilirsiniz.

Elektrikli Çay Kazanı Kurulumu Nasıl Yapılır

Şamandıralı Profesyonel Çay Kazanları İçin Kurulum Üst Anlatımda Bahsettiğimiz Gibi Yapılmaktadır.Arka Gaz Bağlantısı Yapılmayacak Olup Ürün Üst Üste Yerleştirilip Su Bağlantısı Ve Şamandıra Ayarı Yapıldıktan Sonra Kullanıma Hazır olacaktır.

Çay Kazanı Kurulum Ve Kullanımı Nasıl Yapılır Videosu

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır