Makaleler » Çay Kazanı Ve Çay Makineleri Çay Otomatları » Çay Kazanı Nedir ? Çay Kazanı Nereden Alınır Ve Çay Kazanı Kullanımı

Çay Kazanı Nedir ? Çay Kazanı Nereden Alınır Ve Çay Kazanı Kullanımı

Çay ülkemizin en çok tercih edilen içeceklerinden biridir hatta su ile eş değer kullanıma sahip bir içecektir.Çay içmek kadar yapmak da büyük bir beceri ihtiyacı gerektiren bir içecektir.
Demli çay , açık çay gibi kişiden kişiye değişen içiş tarzı ve yeşil çay,süt çayı, poşet çay gibi kendi içinde de bölünen çok geniş yelpazeye sahip bir içecektir.
Yoğun tüketim yerlerinde çay kazanı ile çay yapmak gerekmektedir. 

ÇAY KAZANI NEDİR ?

Çay kazanı demlik sayısında göre boyutları değişen kendi içerisinde ise bakır,krom,inoks çay kazanı gibi türleri bulunan ülkemizde fazlasıyla kullanımı olan bir üründür.
Çay makinesi ile çay kazanı farkı ise atölye,ev, 5 kişi ve altı çalışanlı ofis gibi işletmelerde çay makinesi kullanılmaktadır.
Çay makinesi

Görselde bulunan çay makinesi ve türevi ürünler küçük işletmelerde kullanılabilir ancak aktif çay satışı olan işletmelerde ise çay kazanı kullanımı gerekmektedir.Çay kazanları şamandıra sistemi ile otomatik suyunu alır.Üründen çıkan su miktarı kadar suyu otomatik olarak içerisine almaktadır.Arıtmalı ve izolasyonlu sistemi sayesinde güvenlikli ve berrak bir su ile çay içmenizi sağlayacaktır.

Çay kazanı

Görseldeki ürün Görüntüsü ve ihtişamı ile dikkat çeken üç demlikli bakır çay kazanı dır. 38Lt su hacmine sahip bu ürün demlik sayısı arttıkça 10LT ortalama ile litre hacmi de artmaktadır.İmalattan çay kazanı satışı yapan firmalarda istenilen demlik sayısında kadar üretim mümkündür.

10 Ve daha fazla personel,ziyaretçi yada çay içen sayısına sahip yerler için çay makinesi önermiyoruz.Susuz bırakılan ürünlerde rezistans deformasyonu yaşanmaktadır.

Çay Kazanı Nereden Alınır ?

Çok fazla satıcı olduğu gibi kalitesiz ürün satışı da fazladır.Bizim burda önerimiz çay kazanı imalatı yapan firmalara yönelmenizdir.İmalat yapanlardan daha uygun fiyata satış yapan satıcılar bulunuyor bu ürünler size faydadan çok zarar yaştacaktır.Maraton çay kazanları bu konu için etkili bir mercidir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise CE belgesi ile Gazmer onayıdır.Belgesi olmayan ürünlerin satışı ve imalatı ülkemizde yasaktır.Ürün almadan önce bu belgeleri sorgulamanızı öneriyoruz.En iyi çay kazanı hangisi sorusunun cevabına ise firmanın size verdiği güvenceler ile ulaşabilirsiniz.Delinmeye karşı garanti verebilecek firmalara yönelmeniz önemli bir konudur.
İstoç çay kazanı , topkapı tim gibi yerlerde satıcılar çay kazanı satışı yapmaktadır ancak gelinen günümüz dünyasında en büyük çay kazanı satıcısı caykazani.com dur.

Çay Kazanı Nasıl Kullanılır ? 

Çay kazanı nasıl kullanılır ve kurulumu ile gili bir yazı bulunuyor.Ancak biz yinede kullanımı hakkında bazı konulara ve kullanılırken yapılan hatalardan bahsetmeye çalışalım.Ürün kullanımı aslında çok basittir.
Çay Kazanı Kullanımı Ve Çalıştırılması Aşamaları

  • Ürün içinde su olup olmadığı şamandıra çubuğu ile kontrol edilir
  • Su dolu olan çay kazanımızın termostatı 100 Dereceye ayarlanır
  • Çay kazanı şarteli gaz bölümüne çevrilir.
  • Kazanın en sağ pano altı tarafında bulunan gaz vanası açılır ve çakmak ateşlenir.
  • Ortada bulunan gaz vanası yalnızca elektrikler yokken açılır.
  • Ürün elektrikle çalıştırılmak istenir ise panodan elektriğe çevirmeniz yeterli olacaktır.

Ürün çalıştırılma aşaması bukadar basit aslında.Çay Kazanı Arızası yaşamamak için su seviyesi çok önemlidir.

Çay Kazanı Kurulumu Ve Kullanımı İle İlgili Video Aşağıdadır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır