Çay Kazanı Su Kaçırma Ve Damlatma Problemi

Çay kazanı zamanla şamandıra bozulması sonucu su taşırabilir ve su damlatabilir.Çay kazanı su taşırması sonucunda ürünün dışarıya su damlatması 1 gün kadar sürebilir.Bunun nedeni ürün içerisindeki izolasyonun suyu emmesi ve terleme yoluyla dışarıya suyu aktarmasıdır.

Bu terleme genellikle suyu sağ sol köşelerden verir.İzolasyon tam kuruyana kadar bu devam edecektir.
Çay kazanı şamandıra su ayarı nasıl yapılır anlattığımız video linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çay Kazanım Delindi mi ?

İlk olarak gerçekten delinip delinmediğini tespit etmemiz gerekmektedir.Çay kazanı rezistans deformasyonu sonucu dışarıya su verebilir veya farketmeden taşırmanız sonucu dışarı su taşırabilir.
Rezistans Deformasyonu Nasıl Anlaşılır?
Rezistans deforme olduğunda işletmenizin elektrik şalterleri atabilir veya çay kazanı elektrik çarpabilir.Bunlar genelde karşılaşılan net durumlardır.Bu bahsettiklerimizden birini yaşıyorsanız çay kazanı rezistansı değişmelidir.

Çay Kazanı içi krom ve rezistans

Çay Kazanım Delindi Ne Yapmalıyım

Yukarıda bahsettiğimiz adımların dışında hala su damlatmamız bulunuyor ise çay kazanımız delinmiş olabilir.Çay kazanı delinmesi sonucunda yapacağınız ilk adım bir uzman ile görüşmek ancak bizden bir öneri çay kazanı iç haznesi krom ise yeni kazan almanız daha mantıklıdır. Çünkü krom esneyen bir malzeme olduğu için kaynak yaptığınız yer 1 ay sonra tekrar açılacaktır.Kaynak ve bakım için ekstra ücret ödememenizi öneririz.İçi bakır çay kazanı olması durumunda kaynak yapılıp ürün kullanımına devam edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ulaşın