Makaleler » Çay Kazanı Ve Çay Makineleri Çay Otomatları » Elektrikli Çay Kazanı Kullanma Talimatları Ve Elektrikli Çay Kazanı Çay Ocağı Çeşitleri Nelerdir ?

Elektrikli Çay Kazanı Kullanma Talimatları Ve Elektrikli Çay Kazanı Çay Ocağı Çeşitleri Nelerdir ?

Elektrikli Çay Kazanı Kullanım Talimatları için ilk belirtmemiz gereken konu ürünlerin kesinlikle susuz çalıştırılmamasıdır.Ürünün suyu için arabaların motor yağı gibi düşünebiliriz.Susuz çalıştırılmış bir üründe ilk yaşanacak problem rezistans değişimi,sonrasında termostat ve iç kazana zarar vermeye kadar gidecek zincirleme oluşacak durumlardır.

Yukarıda bulunan video da elektrikli çay kazanı kurulumu ve kullanımı ile ilgili detaylı bir anlatım bulunmaktadır.

 

Elektrikli çay ocağı kurulumu yapıldıktan sonra su eklemesi akabinde ürüne şamandıra ayarı yapmamız gerekecektir.Ürününüzde otomatik su alma özelliği yok ise bu aşamayı yapmadan ürünü kullanınız.
Çay kazanı şamandıra ayarı nasıl yapılır ?

Şamandıra ayarı yapılırken ürünün şamandıra çubuğu yukarı hafif çapraz şekilde durmalıdır şamandıranın ucunda bulunan yaylı vida sağ yönde çevirilir o sırada çay kazanı su alıyor olmalıdır.Çay kazanı şamandıra çubuğu hafif yukarı çapraz dururken yaylı vidayı yavaş yavaş kendimize doğru çevirelim ve suyun kesildiğini gözlemleyelim özetler hafif yukarı çapraz durumda iken kazanın su alma işlemini sonlandırması gerekmektedir.

çay kazanı şamandırası

ELEKTRİKLİ ÇAY KAZANI ÇEŞİTLERİ VE ELEKTRİKLİ ÇAY OCAĞI KAZANLARI

Elektrikli çay kazanları 2 demlikli 3 demlik veya daha büyük demlikli çeşitlere göre üretilebilmektedir.Ürünler çift rezistanslı gibi özel üretim seçenekleri bulunmaktadır.Elektrikli çay ocakları bölümünde gazlı yerine pleyt ısıtıcı bulunmaktadır.
Pleyt çay kazanı ısıtıcı

Aşağıda bulunan ürün elektrikli çay kazanı iki demlikli ve bakır işlemelidir.

Elektrikli çay kazanı 2 demlikli

Ürünün statik boyalı gibi çeşitleri bulunmaktadır.Demlik hacmi büyümesi durumunda ürün tip ve boyutu da değişmektedir.En ucuz elektrikli çay kazanı tipi statik boyalı olan ürün tipidir.

en ucuz elektrikli çay kazanı

Ürünlerin diğer elektrikli çay ocağı kazanlarından ayıran en büyük özellikler gizli rezistanslı ve izolasyonlu olmaları ile otomatik su alan çay kazanı tipidir.Arıtna iptali önden ocaklı çay kazanı gibi üretim şansları bulunmaktadır.Ankara , İstanbul , Konya , Adana , İzmir  elektrikli çay kazanı kullanımı yoğun illerdendir.

Üst tarafta bulunan kategoriler bölümünden tüm elektrikli çay kazanı çeşitlerine ve diğer çay ocağı kazanları na ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır