Makaleler » Çay Kazanı Ve Çay Makineleri Çay Otomatları » İkinci El Çay Kazanı Nasıl Seçilir ? İkinci El Çay Kazanı Fiyatları

İkinci El Çay Kazanı Nasıl Seçilir ? İkinci El Çay Kazanı Fiyatları

İKİNCİ EL ÇAY KAZANI FİYATLARI NASIL BELİRLENİR ? 2. EL ÇAY KAZANI SEÇİMİ VE ÖNERİLERİ NELERDİR ? ÇAY KAZANI NEREDEN ALINIR ?

İkinci el çay kazanı aktif aranan ürünler arasındadır.2.el çay kazanı sahibinden ve firmalar tarafından satışı yapılan ürünlerdir.Ancak yanlış seçimi yapılan ürünler yarardan çok zarar sağlayacaktır.

Bu konuda çay kazanı seçimi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İkinci El Çay Kazanı Nasıl Seçilir ?

Ürün seçilirken ilk olarak bakılması gereken ve incelenmesi gereken ürün noktaları bulunmaktadır.Üründe yapılan en büyük hata dış görüntüsüne bakılıp karar vermek oluyor ancak ürünün gazlı olması durumunda gaz kaçak kontrolü ilk dikkat etmesi gereken konu ve sonrası üst kazanın altına bakmak yapacağımız başlıca işlemler olmalıdır.

Gaz; tüp veya doğalgaz kullanıma göre kaçak,hata affetmeyecek hayatsal önemli konulardır.Çay Kazanı Gaz kaçak kontrolü yazımız da bahsettiğimiz bir konu olup basit bir şekilde yapılabilmektedir.Köpük testi ile kontrolü sağlayabilirsiniz

Çay kazanı alt  haznesi yani ocak üstü bölümünde çürüme,yeşerme,pas gibi üç ana unsur incelenmelidir.

Örnek verecek olursak ; bir aracın su taşması yapması sonucu su haznesinde paslanmalar olacaktır  çay kazanı alt haznesinde de aynı bu şekilde paslanmalar çok fazla taşırma yapmış bir ikinci el çay kazanı çürümeye ve parçalanmaya kadar oluşmuş sorunlar oluşturur.

Su ayarı hatası sonucu taşırma yapmış bir ürün olabilir bunlar normal karşılanır fakat çürümüş bir alt hazne krom saç ilerleyen süreçte haznenin çökmesine ve ürünü kullanamamanız anlamına gelecektir.

Revizyon işlemi yapmak istediğinizde yüksek fiyatlara çıkabilecek bu durum size zarar uygulatacaktır.

Aşağıda bulunan görsel de çürümüş bir alt hazne görüyorsunuz.Ürün çöktüğü için firmamıza çay kazanı bakımı için getirilmiştir.Ürün delinmiş ve sürekli izolasyona verdiği su ile birlikte zamanla metal aşınması sonucu çürüme ve çökme işlemi gerçekleşmiş bir dış kasadır.

ikinci el çay kazanı içi

Krom iç hazneye sahip bir ikinci el çay kazanı seçtiyseniz delik olması durumunda yaptıracağınız kaynak sonuç göstermeyecektir.Delinmiş bir çay kazanı yeniden kullanılabilmesi için iç haznesi bakır olmalıdır.Bakır ürünler kaynaklanabilir ancak krom ürün genleşmesi sebebi ile kaynak verim almayacağınız bir çözümdür

Özet ile 2. El çay kazanı alırken dikkat etmemiz gerekenler;

  1. Gaz Kaçak Kontrolü
  2. İç hazne kontrolü
  3. Alt çürük kontrolü
  4. İzolasyon Kontrolü
  5. Elektrik- pano aksamı kontrolü
  6. Dış kasa görüntüsü

Olarak sıralanabilmektedir.Firmamız da ağırlıklı olarak sıfır çay ocağı kazanı ve çay kazanı satışı yapılmaktadır.

2. EL ÇAY KAZANI İLE GAZ AÇILIŞI YAPILIR MI ?

Gazmer doğalgaz açılışı sırasında önemli bir belgedir.Genel olarak çay kazanı ocağı nın sağ veya sol bölümünde bir gaz verilerinin bulunduğu etiket olmaktadır.Daha sonrası ise emniyet ventilli bir ocak olması kesinlikle şarttır.Emniyet ventilli çay kazanı ocağı ise en basit şu şekilde anlaşılabilir;
Gaz açma ve kapama düğmesi üstüne bastığınızda içeriye doğru giriyor ise ürün emniyet ventillidir.Bastırdığınızda bir hareket olmuyorsa ürün eski tipi gaz musluklu olup gaz açılışınız yapılmayacaktır.

çay kazanı emniyet ventilli ocak musluğu

Bunun sebebi ise emniyet ventili artık zorunlu olup tüm çay kazanlarında kullanılmak zorundadır.Çay kazanı gaz musluğu için örnek resim yukarıda iletilmiştir.

İKİNCİ EL ÇAY KAZANI VE ÇAY OCAĞI FİYATLARI

İkinci el çay kazanı fiyatları belirli bir kota veremeyeceğimiz ürün türüdür.Sahibinden tarafından çok fazla satışı olan ürünün fiyatları yaşına,türüne,dış kasasına ve desenlerine göre değişiklik göstermektedir.

Üç demlikli ikinci el bir çay kazanı ortalama 900TL İle 1900TL ye kadar satılabilmektedir.İki demlikliler arasında ortalama 250TL fiyat düşüş göstermektedir.

Web sitemizde ikinci el satılan ürünler sıfır ayarında seçilmektedir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır