Çay Kazanı Parçaları Nelerdir ? Yedek Parça Satışı Ve Değişimi Nasıl Yapılır ? Yorumla

Çay Kazanları parça ve çeşit açısından geniş bir kapsamlıdır.Yedek parça teminlerinde genel olarak sorun yaşanmamaktadır ancak ürün yedek parça kaliteleri çok değişkenlik göstermektedir.

Yedek parçada kullanılan malzemeyi anlayabilmeniz çok mümkün değiltir.Parçaların kalitesi üretim malzemelerine göre değişmektedir.Ürünün uzun yıllar kullanılabilmesi için bilinen yerlerden çay kazanı yedek parçaları almak daha mantıklı olacaktır.

Genel olarak bozulabilecek malzemeler ; çay kazanı musluğu , çay kazanı termostatı , çay kazanı şamandırası ve çay kazanı rezistansı olarak sıralanabilir.

Ürünler ne şartlar altında bozulur ve çalışmaması faliyetini belirleme koşullarını birlikte inceleyeceğiz.

Çay Kazanı Musluğu Nedir ? Çay Kazanı Musluk Değişimi Nasıl Yapılır ?

Çay kazanı musluğu ; çay makinesinden su çıkışını sağlayan üründür. Çay kazanı çeşmesi olarak da adlandırılmaktadır. Ürün kendi içerisinde diş çapına göre değişkenlik göstermektedir.Profesyonel çay kazanları 3/8 çaplı ürünlerdir.

Profesyonel çay kazanı nedir ? Otomatik su alma özellikli, izolasyonlu şamandıralı çay kazanı tipleridir.

Çay kazanı muslukları içerisi sarı döküm ve teflonlu olarak en üst kalite ürün tipidir.Ürünler kendi içerisinde kalınlığı ve ürün kalitesine göre değişmektedir.

Firmamız bünyesinde satışı yapılan çay kazanı musluğu alabileceğiniz en üst kalite çay kazanı musluğu ürünüdür.

Çay Kazanı Musluğu

Yoğun kireçli bölgelerde çay kazanı muslukları kirecin etkisi ile zamanla damlatma yapabilir.Damlatma sonrası bu durum yükselir ve musluk değişimi gerekmektedir.

Çay kazanı musluğunu uzun yıllar kullanmak için tek taraflı kullanmayınız.Musluğun su sapını dönüş yerlerini her bölgeye çevirerek kullanınız yani her bölge eşit aşınır ise musluk daha uzun yıllar kullanılabilir.

Çay Kazanı Musluğu Nasıl Değiştirilir ?

Musluk ürünü elimize ulaştıktan sonra kesinlikle arkasına teflon sarılması gerekmektedir.Teflon sarıldıktan sonra çay kazanı musluğu yerine takılacak ürün ile değiştirilmelidir.

Çay kazanı musluğu, arkasına aynası daha sonra teflon sarılarak musluk yerine takılır.Sökülen musluğun diş bölümüne bakınız kireç var ise temlizleyiniz.

Çay Kazanı Kireç Temizliği İle ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Çay Kazanı musluk değişimi videomuzu inceleyebilirsiniz.

Çay kazanı musluk değişimi

Çay Kazanı Termostat Nedir ? Termostat Ne İşe Yarar ? Değişimi Nasıl Yapılır ?

Çay kazanı üzerinde dereceyi ayarlamamıza yarayan parça çay kazanı termostatı dır.Derecenin belirlenmesi için kullanılır.Çay kazanı derecesi 40-120 derece arası kullanılabilen bir üründür ancak 100 derece üstü çay kazanınızı yoracaktır çünkü su 100 dereceden sonra buhar olur.

Çay ocağı veya çay makinesinin otomatik yapmasını sağlayan termostat ürünü belirli sıcaklığa gelince kapatır ürün soğuması durumunda yani derece düşmesi durumunda kendini açar bu ürüne çay kazanı termostatı denilir.

Ürün otomatik yapma işlemini yerine getiremiyor ise termostatınız bozulmuş demektir.Yeni termostat alınması gerekmektedir.

Gene olarak çay kazanı panosu içerisinde bulunan termostatlar söktak mantığı ile değiştirilir.Çay kazanı termostatı değişimi yapmak çok zor bir konu değildir.

Ürün termostatı ilk olarak sökülür.Daha sonrasında yerine yeni termostat takılır.Termostat yönü önemli bir durumdur yani derece ve kapak yönü tutmalıdır ürününüzü sökerken yönünün resmini çekip daha sonra kendi termostatınızı aynı şekilde takmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır.Bazı termostat kapakları yani dış derece kapakları yuvarlak bazısı kare olur bir sorun teşkil etmeyecektir mantık aynıdır.

Çay Kazanı Termostat Değişimi Videosu Aşağıdadır.

Çay Kazanı Neden Isıtmaz ? Çay Kazanım Sigorta Attırıyor

Çay kazanı rezistansı ürünün elektrik ile ısıtmasını sağlayan ana faktördür. Rezistans eğer susuz kalır ise işlevini kaybeder ve %100 olarak değişim gerektir. Çay kazanı çalışmaması durumunda belirtileri ve en çok görünen çay kazanım sigorta attırıyor şikayetidir.

Rezistans deforme olması durumunda diğer görülebilir sorunlar ise ürünün su damlatması , kablolarda yanık kokusu gibi devam etmektedir.

Çay Kazanı Rezistansı Nasıl Değiştirilir ?

Ürününüz rezistansını sökmek için boru anahtarı veya lokma anahtara ihiyacınız bulunmaktadır.Bazı çay kazanları içi çok kireçli olduğu için rezistans etrafında kireç ürüne yapışıp sökülmesi sırasında delinmeler gözlemlenmektedir.

Çay kazanı yedek parçaları nelerdir nasıl değiştirilir arıza tespiti gibi sorunların çözümü
Çay Kazanı Rezistansı

Rezistans değiştirilmeden önce ürünün tüm fişleri yerinden sökülmelidir.Elektrik Bağlantısı kesinlikle olmamalıdır.

Çay kazanı sağ tarafında yada sol tarafında Rezistans pano kapağı bulunmaktadır.Pano kapağını açtıktan sonra içeride rezistansa takılı soketler olduğunu göreceksiniz soketleri yerinden çıkarınız soketlerde veya kablolarda yanık var ise yenileyiniz.Soketlerin sökülmesi sonrası rezistans sökülür , zorlanma durumunda etrafı porçözlenebilir.Ürün eğer sökülmüyor ise zorlamayınız profesyonel destek alınız.

Rezistans değişimleri için ürününüze güveniniz az ise lütfen profesyonel destek alınız.

Çay Kazanı Servisi hizmetleri için bizi arayabilirsiniz.

Rezistansını yerinden çıkardıktan sonra yeni rezistansınız diş bölümüne teflonu bolca sarınız. Kesinlikle teflonsuz rezistans takılmaz. Teflon sarılı olmaz zorundadır. Bir teflona yakın sarılması zarar vermeyecektir.

Bağlantı yapıldıktan sonra soketler yerine takılır , soketlerin yön farkı yoktur.

Soketler takıldıktan sonra ürün içerisine rezistansın üstüne çıkacak kadar su doldurulur ve elektrik verilir daha sonrasında kontrol kalemi ile kazan etrafı kontrol edilir elektrik vermemesi gerekmektedir.

Sorun yok ise pano kapatılır ve kullanıma devam edilebilir.

Çay Kazanı Servisi Ve Yedek Parçası Temini Arıza Çözümü

Tüm Çay kazanı yedek parça ve çay kazanı servis işlemleri için 0216 540 0 666 veya 0541 781 6737 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Çay kazanı yedek parçaları ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Çay kazanı arızaları , ısıtmama problemleri , delinme gibi durumlar için bize ulaşabilirsiniz.

Yerinde servis hizmeti bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

Görüşmeyi Başlat
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?