Çay Kazanı Neden Sigorta Attırır ? Çay Kazanı Neden Isıtmaz ? Yorumla

Çay kazanı ve çay makinelerinde genelde yaşanan bir problem olan sigorta attırmasının bir kaç sebebi olur.

Çay kazanı ısıtmıyor ve pano içerisinde ışıklar yanıyor ise bu ısıtıcısal bir problem olabilir.Çay kazanı ısıtıcıları yani rezistanslar genel olarak yüksek voltaj veya susuz çalıştırılması sonucu işlevini kaybeder.Bu durumda çay kazanı yada çay makinesi sigorta attırır ve ısıtma yapmaz.

Yukarı bulunan ürünler çay kazanı rezistansı ve çay otomatı rezistansıdır.Ürünler susuz çalıştırılması sonrası kendi özelliklerini kaybeder ve kaçak akım rolesini yada direk olarak çay kazanı sigortayı attırır.

Çay Kazanı Rezistansı Çalışmadığı Nasıl Anlaşılır ? Rezistansım Patladı

Rezistans patlaması sonrasında içerisinden tebeşir veya tel çıktığı görülür bu durumda ısıtıcı enerjiyi dışarıya veriyor anlamına gelir.Ek olarak çay kazanı veya çay makinesi sizi elektrik çarpabilir.

Yukarıda bulunan görselde ürün ortadan yarılmış şekildedir.Bu ürün patlamış bir çay kazanı rezistansıdır.Sizde ürün içerisinde bulunan suyu boşaltıp içerisinde rezistansı gözlemleyebilirsiniz.

Çay Kazanım Çay Makinem Elektrik Çarpıyor Sigorta Attırıyor Ne Yapmalıyım ?

Susuz çalışmış yada yüksek derecede uzun süre kullanılmış bir ürün sigorta attırır veya elektrik çarpar sizde bu sorunlar ile karşılaştıysanız ürünü kapatıp servis talebi oluşturmalısınız.

Ürün yukarıda belirttiğimiz gibi sorunlar ile sizi karşılıyor ise teknik servis desteği almalısınız.Çay kazanı ve çay makinesi servisi talepleri için bizi arayabilirsiniz.

Çay Kazanı Servisi İçin 0541 781 67 37 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Görüşmeyi Başlat
Whatsapp İletişim
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?